Výsledky

výsledky ze soboty 13. září 2014 jsou zde.

Reportáž v třeboňské lázeňské tv

1. registrujte se online!!!

vzhledem k rostoucímu počtu zájemců o start v hlavním závodě běh kolem světa a vzhledem k tomu, že se závod koná na území chráněné krajinné oblasti třeboňsko, jsme nuceni omezit počet účastníků. chcete-li mít jistotu startu registrujte se online zde.

  1. máte jisté startovní číslo (počet omezen)
  2. v případě vaší neúčasti vám startovné převedeme do dalšího ročníku
  3. ušetříte čas
  4. ušetříte peníze

2. přeměřili jsme trať!

ano, je to tak. nejen na základě vašich připomínek, jsme s jedním ze tří mezinárodně certifikovaných měřičů tratí v české republice, panem pavlem frčkem dne 19. května 2014 dopoledne přeměřili trať hlavního závodu běh kolem světa. od této chvíle víme, že trať v optimální stopě měří 11.729 metrů!

oficiální protokol naleznete zde.

navíc každý kilometr bude označen tak abyste věděli, kolik toho už máte za sebou a kolik před sebou.

3. letos se běží obráceně!

opět na základě vašich připomínek a po konzultaci s vrchním strážníkem městské policie třeboň – panem vladimírem školkou, jsme se rozhodli, že letos směr běhu hlavního závodu běh kolem světa otočíme. od startu tedy nejdříve poběžíte na hráz rybníka svět a do cíle budete přibíhat lázeňským parkem lázní aurora. místa startu a cíle zůstávají tak, jak byla.

4. běh kolem světa je součástí jihočeského běžeckého poháru!

co k tomu dodat? po dvou úspěšných ročnících jsme byli „přijati mezi elitu“ více o jihočeském běžeckém poháru se dočtete zde

5. zlepšili jsme občerstvení!

a to jak na trati tak i v cíli. nově máte možnost poslat si na občerstvovačku – cca 6. kilometr své vlastní pití. jenom musí být v plastu nebo jiném nerozbitném materiálu a musíte si ho označit tak, aby vám ho nevypil někdo jiný. pro takto označené láhve budeme mít separátní stolek. auto s občerstvením odjíždí z prostoru startu ve 14:45.

na občerstvovačce bude k dispozici neperlivá minerálka v malých kelímcích a v přiměřeném množství.

v cíli vás čeká minerálka, voda, banány a citrusové plody.

6. máme lékařský dozor již na dvou místech!

kromě toho, že je naše akce běh kolem světa hlášena lékařské záchranné službě, máme letos nejen profesionální zdravotní sestry z ára a jipky na nejexponovanějších místech trati, ale dokonce i jednoho lékaře přímo v prostoru startu a cíle. poznáte je podle červené pořadatelské bundy.